Photoshop se vyplatí někomu, koho baví něco tvořit. Jen na podpisy asi ne. Ale myslím, že v něm nejde udělat víc fotek zaráz, takže by to trvalo dlouho. Asi budou lepší ty ostatní programy...
Ráda bych se zeptala na ty ovocné stromy - na zahraniční stránce jsem našla většinu ovocných stromů (švestka, broskev, meruňka, hruška, atd.) jako toxické. Jen jabloň byla mezi vhodnými pro ptáky. Tak mám strach jim dávat jiné větve ovocných stromů než jabloň. Dáváte i jiné ovocné bez problému? A záleží na tom, jestli je větev mladá nebo starší? A z jehličnanů mohu použít cokoli kromě tisu? Moc děkuji za rady
Hledala jsem na netu - perloví samci ztrácí většinu jejich perlování během druhého přepeřování (kolem 1 roku), mohou perlování ztratit úplně, ale nemusí.
Já mám perlového samce i samici. Slyšela jsem, že perloví samci ztratí jen část perlování, ne všechno.
Když se podíváte na fotky, tak je rozdíl v perlování vidět, samec je celkově tmavší, má i žlutější hlavu.
Já jsem je právě viděla i v krmítkách a myší trus a moč jsou pro ptáky toxické - dostanou průjem a uhynou. Možná to není tak nebezpečné pro větší druhy, ale pro andulky je to nebezpečné.
My jsme kočky chtěli stejně, ne jen kvůli papouškům. Znám pár chovatelů andulek, kteří mají několik koček a bez problému, na ptáky neútočí. Asi je možné je to naučit, záleží na kočce.
To krmení Deli Nature zní moc dobře, i cena. Taky je super, že mají sklad v Brně. Co nejdřív ho taky vyzkouším. Zatím kupuji proso od pěstitelů a dokupuji směsi a míchám to. Ale vyjde to docela draho a není tam tolik druhů zrní.
Taky k tomu možná přispívá to, že začíná jaro. Moji papoušci se na začátku jara taky tak trochu "zblázní" - občas se páří, samci víc zpívají, atd. Těch hraček nemusíte kupovat tuny, jen jich mějte víc, ale nedávejte mu je všechny zaráz, a občas ty staré vyndejte a dejte mu jiné, bude to pro něj zase něco nového. A po čase je zase vyměníte zpět, u mě to funguje, vždycky jsou z nich znovu a znovu nadšení...A změna v kleci ho také zabaví - nějaké větve na okus, přírodní bidílka...
A má i možnost se proletět? Asi bych zkusila se mu věnovat ještě trochu víc a taky mu koupit nové hračky, věřím, že to pomůže. Zároveň mu obměňte klec - jinak větve, hračky, atd. Bude mít co zkoumat...Většina o samotě chovaných papoušků bere majitele jako náhradu partnera, takže potřebují více pozornosti, jinak jsou nešťastní a řeší to třeba takto...
pro danusa: korela by měla být stará alspoň 18 měsíců pro chov. Klidně bude hnízdit i dříve, ale není to dobré - samice by mohla mít problémy při snášení nebo pak třeba rozbíjet vejce, případně i zabíjet mladé. Je lepší počkat.
Podle mě sklo pomůže, ale musí být všude okolo, žádné díry. A asi to bude docela těžké v okolí dveří, protože tam většinou díry jsou. Ale za pokus to stojí
Kočka by bylo řešení, ale momentálně to nejde - máme mladé psi a nejspíš by kotě zakousli a taky budeme mít mimčo, takže kočku až později.
Jen dotaz - někdo mi říkal, že kastrované kočky myši nechytají, je to pravda? A byl by lepší samec, samice nebo je to jedno? Moc díky
A kolik času denně mu věnujete? Jako samostatně chovaný pták potřebuje více pozornosti, možná tuto činnost provozuje a je i agresivní, protože se nudí. Nemyslím, že vám někdo může zaručit, že přestane, pokud bude mít samici - možná na nějaku dobu. Ale zase vám přibudou jiné problémy - páření, snášení vajec (i bez budky), atd.
Slyšela jsem, že myš umí i sploštit lebku - ač je to k neuvěření. Ale docela tomu věřím. Pasti máme, ale myší je pořád dost. Naši 2 psi je chytají, ale na všechny nestačí.
Ale myslím, že když dáme na strany voliéry skleněné tabule (ze skleníku) do výšky tak půl metru, tak se tam nedostanou, nebo jim to alspoň trochu stížíme. Po skle by šplhat neměli, je hladký. Zkusím a uvidím :-)