Příspěvky uživatele
Hicks
http://www.ifauna.cz/veterina/index.php?k=B&s=4&page=1
Stačí pak kliknout na název ordinace a otevře se vám další okno, kde jsou kontakty. Z těch co tam jsou bych doporučil tu první. Pani Grymová je opravdový specialista a všichni si ji vychvalují. Přímý odkaz je zde.
http://www.ifauna.cz/veterina/ordinace.php?id=126
Rozhodně za telefonát nic nedáte a spojte se sní a ona vám poradí lépe než kdo jiný.
Na vašem místě bych se kontaktoval s veterinářem. Pokud v tomto nemáte zkušenost. Napište z jakého jste kraje, nebo přibližně kde bydlíte a já vám vyhledám kontakt na specializujícího se veterináře na okrasné ptactvo. Telefonicky by jste mu sdělila jaký máte problém, jaké jsou příznaky atd.
Pro rozely postačí obyčejné králikářské pletivo. Pokud, ale máte dostatek peněz, tak si můžete pořídit jakékoliv pletivo. Takže především záleží na vás a na vašem vkusu.
Dvojité pletivo nutné není, ale je vhodné. Ne jen kvůli napadání agresivních samců, když budou v toku, ale kvůli škodné, jako například potkání, kočky, myši atd. Někteří chovatelé dělají i mezistěny z plného materiálu.
K poslední otázce bych mohl napsat asi tolik. Dřevěné stěny klidně můžou být. Důležité je, aby ptáci byli chráněni před průvanem a před silným studeným větrem.
Problém může být taky v tom, že je to první hnízdění, které většinou je problémové, nebo jsou ptáci moc mladí a neví, jak správně sedět atd.
Může taky být, že máš dvě samice. Rozhodně na nic nespěchej a pokud toto hnízdění nevyjde, tak to další zcela určitě.
Rozhodně kontaktujte veterináře. Podle mě už by mohla být v této době rozela mrtvá, protože následky nemoci jsou u ptáků okamžité. Lze poskytnout pár rad, jako umístit rozelu na klidné teplé a prosvětlené místo. Dopřát ji vitamíny.
Dále pokud s ptactvem máte větší zkušenosti je možno namíchat směs k ručnímu dokrmení společně s hroznovým cukrem(glukopur) v poměru 1:1 a stříknout papouškovy přímo do volete. Je to velký přísun energie a většinou to pomáhá.
Prohmatejte mu prsní kost. Správně by měla být svalovina rovnoměrně prorostlá a kost by neměla příliš přesahovat (vyčnívat). Možná by to chtělo i rozelu odčervit. Rozhodně se telefonicky poraďte s veterinárním lékařem pokud, už není pozdě.
Papoušci se většinou odčervují jen pokud mají přístup k zemině. Pokud papoušek nemá přístup k zemině, tak by jste zbytečně zatěžovala jeho organismus.
Pokud je pták starší, tak se hůře ochočuje. Nejvhodnější jsou mladí ptáci, ale i tak je to hodně těžké a obzvlášť u alexandrů. Tazatelce bych doporučil dát papouška do chovu a zajímat se v inzercích o ručně dokrmené = ochočené papoušky.
Co se týká věku, tak věk přesně nepoznáte. Přibližně se dá věk poznat podle kroužku na noze a pak možná, když se začínají ptáci vybarvovat.
Podle tak tmavé fotky nepoznáte pohlaví vůbec. Samec i samice jsou stejně vybarveni a mám ten pocit, že něco kolem 2 roku se začíná samec vybarvovat. Má kolem krku prstenec, který je typicky pro alexandry.
Kdyby jste si prošly tyto stránky pozorně, tak hned, když kliknete na rubriku DRUHY naleznete popisek alexandra malého, kde je fotka ze které je nádherně vidět samec i samička. Pro lepší viditelnost, stačí na fotku kliknout a ona se vám zvětší. Zde přikládám přesný odkaz.
http://papousci.chovzvirat.com/druhy/alexandr-maly.html
Další možnost je kliknout na rubriku FOTOGALERIE, kde naleznete opět fotky alexandrů malých. Zde přikládám přesný odkaz.
http://papousci.chovzvirat.com/galerie/thumbnails.php?album=2
To záleží, ale především na tobě. Znám více chovatelů, kteří se specializují na chov aymar a můžu říct, že je odchovávají v klecích pro andulky a když říkám odchovávají, tak v takových klecích mají dva kusy. Ale pokud nevíš co z penězi a chceš větší, tak to záleží na tobě. Ale dopředu ti můžu říct, že za 4-5 tisíc sis mohl pořídit toho vysněného senegalce.