Příspěvky uživatele
Hicks
A souhlasím s další Lubošovou věcí. Papoušek si musí zvyknout na nové prostředí. Trošičku se zamyslete a vžijte se do papouškovi situace. Je odloučen od člověka, který ho krmil a staral se o něj. Je v novém prostředí, nezná nové osoby, nezná nové prostředí, má novou klec, jinak uspořádané bidla, jinak uspořádané misky. Určitě má změnu i ve stravě a další spoustu jiných nových dráždivých podnětů. Chci říct, že každý člověk co si ode mě bral ochočeného papouška vždy po týdnu mi napsal, že je to skvělý mazel, že ze začátku byl trochu nesvůj a podobně. Je to logické, protože si papoušek zvyká na spousty nových podnětů.
Zapojte se i vy do diskuse
Nedávno jsme se tu bavili, že kakarici v létě nějak špatně hnízdí. Chtěl bych se vám pochlubit. Jeden pár mi zahnízdil. Teď napíši jak to vše probíhalo.
Kakariki jsem měl v menší kleci k vůli nedostatku místa a krmení dostávali jen suchou směs zrnin pro střední papoušky a obden dostávali jen směs pro andulky. Po čase jsem je přemístil do prostornější klece, kde jsem jim umístil budku vyrobenou z nočního stolku. V této kleci mi do 14 dnů zahnízdili a to jsem je neviděl ani pářit, takže možná nemám ještě vyhráno, krmit se ale krmili. Po přemístění do nové klece dostávali papoušci naklíčené zrniny a obden ve směsi dostávali naklíčené fazolky mungo a čočku. To vše jsem vždy posypal vaječnou míchanicí. v posledních dnech používám kupovanou. Vedle v misce dostává každý pár čtvrtku jablka, rozkrájené na menší kousky, piškoty, ale jen v menším množství. Zjistil jsem, že všechny páry kakariků piškoty nemají v takové oblibě a tak podávám jen půlku piškota a to přelomenou na dva díly. Dále dostávají 3 květy afrikánů. Zajímavé je, že například senegalcům podávám jen dva květy a to jsou to afričtí papoušci, kteří se těmito květy normálně živí i v přírodě. Dále dostánou občas mrkev další den dostanou místo mrkve něco jiného, jako třeba kukuřici v mléčném stavu. Jeden celý týden dostávali meruňky na kterých si hodně pochutnávají. Takhle krmím v posledních dnech a musím říci že strava se každý dnem trochu liší. Každý druhý den dostávají lucerku (jetelinu) Zde přikládám nějaké fotky a doufám, že se i vy zapojíte ať, už s dotazy, nebo zajímavými postřehy.
Doporučuji mluvit na něj ráno a večer po dobu 5 minut jedno slovíčko to aby jste ho zbytečně neunavila.
Ke klování asi tolik: Když od papouška odejdete, jak tady popisuje jeden z pisatelů, tak to spíše váš papoušek uvitá, protože není dostatečně krotký. Takže, když vás klovne jednou, tak mu foukněte do nozder, tak aby zatřepal hlavou (toto nemají rádi), když klovne podruhé, tak mu řekněte, že nesmí a odneste ho na 15 minut do klece, aby si časem uvědomil, že udělal chybu. Při kousnutí mu nedávejte nijak najevo, že vás to bolelo.
Pro Lukáš Říha - Luke112: Tu knihu vlastním a měl by si se podívat na datum vydání. To že si přečetl jednu knihu tě neopravňuje psát zde tak silná slova. Ubezpečuji tě, že jsem přečetl spoustu k ni a spoustu informací jsem prodiskutoval s velice dobrými chovateli. S aymarou je to jako s andulkou. Ručně dokrmený pták je většinou ochočený. nejde o dokrmování, ale o blízký kontakt s lidmi hned od rané věku. Kdežto pták, který vyletí z hnízda, má už širší rozhled. Ví, že jeho praví rodiče jsou ptačího druhu, ví, že ostatní ptáci odletí, když se přiblížíš k voliéře a spousta dalších věcí a proto aymara není tak krotká. Ano dá se ochočit, ale nikdy to nemusí dopadnout tak růžově. Může být opravdu plachá a co potom. Raději tazatelce doporučím jistotu, než něco co není jisté co záleží na mnoha faktorech a co se nemusí ani povést.