Příspěvky uživatele
Hicks
Časem si uvědomí, že něco dělá špatně.
Příště ti na tvůj příspěvek neodpovím. Pokud chceš poradit, tak se ptej na jednom diskusním fóru a nezakládej stejné příspěvky na jiném. Mě to pak připadá, že si netrpělivý a chceš všechno vědět honem. V chovu je zapotřebí hodně trpělivosti.
Nějaký Tis mě opravdu nějak neláká, protože jsou jiné velice dostupné dřeviny, které ptákům plně vyhovují.
A je to opravdu přepeření?
Ze začátku bych začal nejdříve u vás. Není mi to jasné, ale v profilu máte špatný rok narození. Když jsem si vás proklepnul důkladně, tak jsem zjistil podle ICQ profilu, že vám je 13 let a rok narození je místo 97 rok 94. To je jedna věc.
Druhé věc. Nezlobte se na mě, ale v profilu uvádíte, že chováte různé druhy papoušků a to i amazoňany oranžovokřídlé. Toto je další věc, kterou vám prostě nevěřím a buďto jste si ji vymyslel a nebo jsou to všechno papoušci vašeho otce, dědy či jiného rodinného příslušníka.
A třetí a nejzávažnější věc, která se týká tohoto tématu je, že doporučujete chov agapornisů v hejnu i jiné druhy agapornisů a přitom na fotce máte křížence. Toto je věc, která se mi hnusí a takovému člověku nemohu přijít na jméno. Neřeknu, když se ať už vědomě, nebo nevědomě kříží zeměpisné formy, to beru, protože se to děje i v přírodě, ale když někdo kříží dva odlišné druhy, tak toto neberu. Ať už to dělají chovatelé Arů z důvodu estetického, nebo chovatelé menších druhů. Vždy se mi to hnusilo a hnusit bude. Takový jedinci často nejsou ani plodní. Váš agapornis je kříženec dvou druhů. Viděl jsem takové agapornise i v inzerci darovat do chovu a viděl jsem je i u výkupců v přenoskách. Je to s prominutím hnus a opovrhuji lidmi, kteří takhle záměrně kříží ptáky a záměrně je pak prodávají.
Všem se omlouvám, ale musel jsem to ze sebe dostat.
Aklimatizovaní (zvyknutí na nižší podmínky) agapornisové v podstatě dobře snášejí naši zimu. Zvládají dobře nižší teploty, ale zpravidla je teplotám pod nulu nevystavujeme. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že dobře zvládají i teploty kolem -5°C, ale častějším poklesům teploty pod nulu je nevystavujeme. Nejhorší je u agapornisů nízká teplota s kombinací nízké vlhkosti. V takovém případě je to pro agapornise smrtelné nebezpečí. Proto říkám raději je lepší nižší teplota s nižší vlhkostí než vysoká teplota s vysokou vlhkostí. Samozřejmě nejlepší by byla vysoká teplota s nižší vlhkostí. (Vlhkost zvyšujeme v době líhnutí mláďat).
Můj osobní názor je ten, že raději doporučuji přezimovat agapornise v menší kleci , ale při optimální teplotě. Musíme si uvědomit, že agapornisové jsou afričtí papoušci a tudíž je jasné, že teploty musí být vyšší. Co vím, tak většina chovatelů, kteří chovají agapornise ve venkovních prostorách, tak na zimu je přemísťují do menší klecí a to například 4 páry do klece o velikosti 100x50x50 cm. V takové kleci agapornisové přečkají zimu v uzavřeném prostoru, kde je vyšší teplota. Ještě bych si dal pozor na mladé agapornise do jednoho roku. Ti jsou hodně choulostiví na naši zimu a často dochází k úhynům.