Příspěvky uživatele
Hicks
Potřebují dostatek minerálních láte, protože často přepeřují a to i 4 za rok
Musíme si uvědomit, že někteří psi jsou celou dobu šlechtěni například pro stopování a někteří jsou šlechtěni k tvrdšímu zacházení a to se pak projevuje na povaze psa.
Červené klasy senegalského prosa, jsou velice vhodné v době krmení a odstavu mláďat.
Napište mi na email a já vám napíši kontakt na člověka, který má amazonka jako domácího mazlíčka.
Můj email je dwayne.hicks@seznam.cz
Co se týká nakličování: Zrniny dám do plastového průhledného kýble (nemusí být průhledný). Zaliji vodou a nechám tak 12-24 hodin máčet. Zrniny scedím a dobře propláchnu a nechám dobře okapat. Toto jsou máčené zrniny, kde semena jsou měkké a proto i vhodné. Pořádně okapané zrniny ze sítka vysypu do suchého kýble a nechám v teple klíčit. Většinou za 24 hodin jsou už vidět klíčky(během této doby občas zrniny promíchám, aby se suché zrniny v horní části dostali dolu a naopak mokré zrniny ze spod se dostali nahoru). Na klíčivost semen hraje velkou roli kvalita semen. Pokud jsou semena nekvalitní, tak se může stát, že je větší riziko plísní.
Co se týká voliérového chovu v hejnu, tak opravdu to má více nevýhod. Vždy je lepší chovat jeden, nebo dva páry než více pár pohromadě.
Co se týká černého bezu, tak nemusím dělat žádná zjištění a přesto si troufnu říci, že mezi chovateli je nejvíce používaný. Dle mého ho používá 80% z českých chovatelů pro ptáky. Co se týká seznamu jedovatých rostlin na zmíněných stránkách, tak bych ho bral hodně z rezervou. Autor za to nemůže on pouze přeložil seznam do čeština. V seznamu mezi jedovatými rostlinami je například i Jablko (semena, list a kůra), dále pak například, Hruška - list,semena, kůra, Broskev - list, pecka, kůra . Podle toho by mí ptáci byli minimálně 10 x otráveni, protože používám dřeviny z jabloně, černého bezu, hrušky, vrby asi přibližně 5 let a mezi mými ptáky jsou i pětiletí. Černý bez opravdu toxický není. Jen si dávám pozor na mladé výhonky, které podle některých by mohli být toxické, proto všechny větve nechávám venku proschnout, protože na ně působí určité živli, déšť, teplo, slunce, vítr a podobně. Dřeviny proschnou a můžu je bez obav podávat.
Přeji hodně štěstí. Každopádně můj osobní názor je ten, že senegalce by si nezvládla.
Určitě si počkejte na další hnízdění a změňte stravu.
Jinak kakarici dobře snášejí naši zimu, ale musí mít ve voliéře závětří a musí být chováni po celý rok venku, aby byli dobře aklimatizovaní. Dokonce i když napadne sníh, tak uvidíte kakariki, jak se s ablibou koupou v miskách s vodou.