.
Příspěvky uživatele
Hicks
.
Přeji hodně štěstí
Dále bych porovnal tohoto jedince s jedincem agapornise škraboškového. Protože agapornis škraboškový je cca 15 cm velký, zatím co agapornis hnědohlavý je přibližně 13,5 cm, nebo 14 cm velký, teď si přesně nejsem jistý. Každopádně by měl být viditelně menší. Protože se jedná o lutino jedince, který pokud není párován se silnější mutací, tak by měl být značně menší, proto bych ho raději porovnával například s šedou mutací a. škraboškového, která je dost prokřížena a pokud není opět párována se silnější mutací, tak by měl být pták značně menší. Proto bych porovnával právě tyto mutace. Blbě by se tento jedinec porovnával například s přírodním, nebo modrým jedincem, kteří jsou geneticky nejsilnějšími a postavově většími ptáky.
http://www.youtube.com/results?search_query=Myiopsitta+monachus
Zde je pak vidět, že se něco mluvit naučí.
http://www.youtube.com/watch?v=vFjFhZaFuro&feature=related
Asi bych doporučil tohoto jedince pářit s přírodním jedincem, tak aby vznikly štěpitelné mláďata na lutino a pak pokračovat.
Tak buďto jsou hlučni a nebo nejsou. Dle mého mníšek patří mezi hlučné papoušky.
** V Austrálii doba hnízdění není stanovena na určitý měsíc. Převážně se s hnízdními aktivitami začíná s příchodem dešťů, kdy je nejvíce potravy.....
Nejvíce travních semen se vyskytuje v zimním období a to na severu. Pak je to na jihu Austrálie, jaro a léto.**
Dodatek: Doufám, že někdy v brzké době článek pro redakci dokončím.
Teď, ale k této problematice trochu z jiné stránky pohledu. Uvědomte si, že andulky jsou už po generacích rozmnožovány v zajetí a troufnu si říci, že je to třeba i například 10 - 20 generací odchovaných andulek v zajetí a tudíž některé jejich přírodní vlastnosti museli značně změnit přizpůsobením na naše podmínky. Lze to snadno poznat, když nám ulétne andulka, tak některé se v naši přírodě neuživí, neumí přijímat ovocnou složku potravy a prakticky přežívají na okusováním listí a travních semen. Hodně ptáků, kteří jsou po generace rozmnožovány v zajetí se museli přizpůsobit našemu klimatu a teplotním podmínkám. Někteří ptáci zahnízdí prakticky po celý rok, proto u andulek nemůžeme tvrdit, že zahnízdí tehdy a tehdy. Co vím, já tak například když jsem začínal s agapornisy, tak ti mi většinou zasedali v určitém měsíci. Pravděpodobně to bylo zapříčiněno tím, že jejich generace byla stryktně u chovatelů odchovávána v přibližně stejnou dobu.
Co se týká hnízdění v zimě, tak to hodně záleží na teplotních podmínkách. Jakou máte u andulek teplotu? Pak záleží na vás, jakou stravu předložíte, jestli jim prodloužíte den a podobně. Co mohu říci, tak v jedné místnosti mám momentálně 11°C a v budce mám 10 denní mláďata agapornisů. V další místnosti je tepleji a momentálně se mi v jednom hnízdě líhnou mláďata agapornisů a v druhém hnízdě samička prozatím snesla druhé vajíčko. Samozřejmě jsou to jen příklady, protože andulky pochází z Austrálie a agapornisové z Afriky, ale jen jsem chtěl tuto teorii trošičku vysvětlit na nějakém příkladě.
Co mohu poradit je kniha od Rosemery Low - Proč můj papoušek. Kde je celkově rozebráno, jak se chovat v určitých situacích k mazlíčkovi, na co si dát pozor a podobně. Pak je kniha o kakaduech od M. Vašíčka, ale zde spíše naleznete charakteristiku druhu, informace z jejich domoviny a informace k chovu těchto ptáků.
Každopádně vajíčka neodebírejte. Pokud je odeberete samice začne znovu a znovu snášet a tím by se hodně vyčerpala. V době kdy má vajíčka ji nechejte na nich sedět a krmte jen suchými zrninami a samozřejmě předkládejte vodu. Cca po 30 dnech vajíčka odeberte a doufejte, že znovu nezačne hnízdit. Každopádně teď už ji podávejte jen suché zrniny.
Pro Helenu Woffovou: Dobrý den. Záleží na situaci. Chcete aby hnízdili? Pokud jim chcete dopřát jen vhodnou stravu, tak můžete podávat ovoce a zeleninu podle libosti, ale je zde pravděpodobnost, že by mohli chtít začít hnízdit. Dle mého například jablíčkem nic nepokazíte a občas když jim dáte nějakou tu zeleninu, tak taky ne.
http://papousci.chovzvirat.com/clanky/chov-zaku.html
http://papousci.chovzvirat.com/clanky/zako-kongo.html
Ono někdy problém není jen v prodavačích a v jejich informovanosti, ale často bývá problém v nabízeném sortimentu. Prodavač se třeba snaží doporučit vhodné zrniny pro papoušky, ale neupozorní, nebo neuvědomí si, že v prodávané směsi je vysoké procento černé slunečnice, která je pro papoušky dosti tučná a některé druhy jsou na to hodně háklivý.
Prostě co si budeme povídat. Člověk by si měl projít více zverimexů a najít ten správný v jeho očích, kde bude prodávající mít, alespoň určité znalosti a určitý vztah ke zvířátkům. Znám přes internet jednu mladou slečnu, která je prodavačkou ve zverimexu a i když nemá velké znalosti, tak mohu s klidnou duší říci, že ty základní znalosti má a co je důležité má dobrý vztah ke zvířatům.
Kdybych měl hodnotit 5 zverimexů v okolí, tak bych to viděl, tak, že do dvou bych určitě neváhal zajít nakoupit a z těch dvou je jeden, který je spojený s veterinární ordinací, kde je veterinář specializující se na papoušky a exotická zvířata. Prodavačka je jeho manželka a proto bych i když by mohla mít trošičku lepší chování neváhal a doporučil bych tento zverimex každému.
Co se týká těch knížek, tak si taky myslím, že jsou plně dostačující. Jednou jsem si zakoupil knížku o agapornisech jen ze zajímavosti a byl jsem mile překvapen co se vše v knížce člověk může dočíst. Bohužel knížku mi někdo odcizil v práci.
http://papousci.chovzvirat.com/fotogalerie/album-4/
Fotografie můžete i zvětšit. Na prvních fotografiích je vidět sameček a jeho límec okolo krku.