Příspěvky uživatele
Hicks
Prosím vás potřebuji někoho, kdo by měl tmavozelené a olivové agapornise škraboškové. Potřebuji nějaké fotky pro napsání článku.
Děkuji.
Pokud máte hodně zkušeností a inkubátor, tak dokrmujte klidně od prvního dne. Pokud nemáte ani jedno, tak je nejvhodnější odebrat mláďata, když jsou částečně opeřeny. Nemůžu stanovit dobu, protože to záleží na tom jak samice krmí mláďata a jak rychle rostou. Ve 20 dnech života by měli být částečně opeřeny a můžete se do toho pustit.
Do takové voliéry můžete dát prakticky vše co nepotřebuje mít velký prostor k lítání. Takové voliéry vyhovují například Alexandrům malým, rudohlavým, růžovým, černohlavým. Tito ptáci snáší i menší pokles teploty dejme tomu 5- 10°C. Alexandři malý jsou odolnější. Pokud zde bude teplota okolo 10°C tak zde můžete chovat i žaky, papoušky dlouhokřídlé atd. Australské papoušky zde můžete chovat úplně bez obav například korely, andulky, rozely, penanty, neofémy, zpěváky. Dále zde můžete chovat aymary, kakariki, agapornise.
Prakticky nevím co řešíte.
Takže mi zbyli 3 páry, které mi bohatě stačí. Pár, který jsem dal hnízdit jsem dnes večer přesunul do klecového boxu z prostorné voliéry, kde byli ptáci na odpočinku po chovné sezóně, aby nabrali síly do nové sezóny. Ptáci dostali menší kmenovou budku ve které hnízdili, ale pokaždé měli čisté vajíčka kvůli tomu, že sameček byl moc mladý (samička je starší). Samička se ze samečkem chtěla pářit, už ve voliéře, proto jsem zvolil tento pár. Samec je můj odchov skořicová straka. Je velice pěkný. Ještě nedávno silně pelichal a všichni jsme mysleli, že uhyne, ale vitamín Optimum E z něj opět udělal krasavce, tak jak ho Matka příroda stvořila. Zde přikládám fotografie nafocené těsně po vypuštění do klecového boxu. Hodně si od tohoto páru slibuji, takže jim prosím držte palce. Samička je pěkná zelená straka a hned po vypuštění, jak je vidět i na fotkách nakukovala do budky. Věřím, že hodně brzo mi zahnízdí.