Příspěvky uživatele
Hicks
Vycházím taky z toho poznatku, že specielně navržené směsi od renomovaných firem vůbec neobsahují slunečnici ať jsou to směsi pro andulky od firmy Prestige, tak třeba i od firmy Deli nature. Chovatelé jak naši, tak i zahraniční co se specializují na chov výstavních andulek podávají většinou směsi, kde jsou pouze 3 druhy zrnin a to dvě ve značně větším podílu a ta třetí obsahuje jen 10%
Já kdybych měl možnost, tak bych to opravdu vyzkoušel a například do 4-5 metrové voliéry (do 3 metrovky bych je nedal) bych umístil dvě ty zástěny, jak jsem zobrazil na těch nákresech. Na jedné straně bych to zařídil pro jeden pár a na druhé straně pro druhý pár. Předložil bych jim asi každému páru dvě budky.
Co se týká těch emailů co jsem vám všem zaslal, tak jsem zapomněl dodat, že hodně taky záleží v jaké fázi dospívání tam ptáky vypustíte. Nejlepší by bylo je vypustit do nového prostoru všechny zároveň, tak aby nebyl žádný pár ve výhodě výběru teritoria. Dále by bylo nejvhodnější tam umístit hodně mladé ptáky, aby do doby než dospějí si na tuto voliéru pohromadě všichni zvykli a pak si myslím, že nebude žádný problém ani v době toku.Chtěl bych to zrealizovat s nějakými dostupnějšími ptáky, jako například s patagonci, které jsem viděl chovat a odchovávat ve dvou párech, nebo alexandry i když zde vidím problém v tom, že alexandry asi vždy budu přesouvat na zimu do vytápěných prostor.
Ptactvu se věnuji odmalička, vždy to byli andulky, korely. Odchovu ptáků se věnuji od roku 2001, kdy jsem začal hned s papoušky senegalskými. Co vím z vlastní zkušenosti, že není důležité kolik let chováte ptáky, ale jaké lidi máte kolem sebe. Spousty zkušeností jsem nabral od starší generace chovatelů.
Co se týká papouška pro vás, tak je to horší. Pokud je někdo začátečnk měl by si nejdčíve zjisti některé informace o určitém druhu. V knize od pana M.Vašíčka - Papoušci Afriky a Asie se dočtete o celém rodu papoušků dlouhokřídlých to je i pap. senegalský a i o všech Alexandrech. Pak doporučuji knihu od Rosmery Low - Proč můj papoušek kde se dočtete, jak se chovat k ochočenému papouškovi čeho si všímat a prostě všechno kolem této problematiky kniha stojí něco málo pod 200 Kč.
Pro Lukáše: Děkuji ti, poznamenal si to velice správně. Každá větev na fotce na ptačím stromě je nedostatečná, pouze jen ta hlavní, která je svislá by se dala brát v úvahu. To je ten problém o kterém jsem psal v jiném tématu a nehodlám to znova rozebírat dopodrobna. Kdyby ptáci měli silnější větve, tak žádné brusné bidla nepotřebují ani zastřihávat drápky. Problém tkví v mazlíčkářích, kteří snědli rozum, jsou nejchytřejší, nejlepší a vědí o všem nejvíce, ale faktem zůstává, že nevědí vůbec nic. Je to bohužel problém většiny a ten se bohužel nevyřeší. Pak se všichni diví, že nesouhlasím s takovými názory a zpochybňuji je.
Známý chová žaky. Ptáci jsou z přírody, mají dostatek proletu ve voliéře a jako bidla má větve silnějších průměrů. Žaci nepotřebují žádné hračky náramně se baví při okusování větviček a předložených bidel. Ptáci je s oblibou vprostřed úplně ohlodají, až se zlomí. To je pro ně dostatečná zábava.
Zde je názorná fotka jak má vypadat nevhodný průměr větve pro žaka. Každý se může podívat, jak je na fotce vidět, jak obemkne drápky celou větev dokola. Správně by se měli drápky zapichovat do kůry větve. Pak se nemůžeme divit, že někdo používá cementová bidla. (nic ve zlém)