Miro věř tomu, že já jim to z radostí udělám. Je to tvůj názor, já ti ho neberu, ale tak jak je to i s krmivem v době klidu by neměli mít pestou stravu a měli by mít klidové krmivo v tomto období jim, už takhle schází některé látky, takže se obejdou i bez té kůry. Já jim dávám větvičky jen v době hnízdění a než si postaví hnízdo, tak to taky trvá. Větvičky mají k dispozici asi půl roku v roce což dle mého názoru jim stačí. Přeci mají i bidla na okus a z této kůry si taky berou určité složky. Prostě si stojím za tím, že by větvičky neměli dostávat pouze v době hnízdění, ale každý má na to zajisté svůj názor, takže by si to tazatel měl odskoušet.
Jinak agapornisové jsou afričtí papoušci a ne lední medvědi. Pokud chceš chovat agapornise, přečti si jeden z mých posledních článků, tam je něco o teplotě napsáno.
Dobrý den. tohoto výrobce doporučuji. Momentálně mi dělá 3 budky pro senegalce. Je fakt, že mu musíte napsat přesné požadavky, kde chcete mít kontrolní dvířka a podobně. On vám zhotoví budku dle vašich požadavků.
Ano na létání ano a teď je otázka zda mají přístup k přirozenému slunečnímu světlu, k přirozenému venkovnímu dešti, protože i tyto faktory hrají velkou roli.
Dobrý den. Děkuji pani Hano za váš postřeh.
Ještě bych dodal, že například v knize pana M.Vašíčka je uvedeno, že agapornisové si postavili hnízdo v Harcké klice.
Každopádně jsme trošičku odbočili od tématu. Chovám agapornise růžohrdlé a agapornise škraboškové a chovám je v dřevěných klecích a voliérách a s okusováním nemám problém. Vrbové proutí dávám v době hnízdění a to denně 2 větvičky, tak jak jsem to popsal v mém článku.
Já, už to pomalu vzadl, ale ptáci to pravděpodobně nevzdávají. Bohužel mám pocit, že to i tentokrát nevýjde, protože jedno vejce má prasklinku, ale nechám se překvapit. Fotka pořízena před půl hodinou.
Nepíšete o jaké agapornise se jedná. Když budete neustále předkládat větvičky, tak u agapornisů vyvoláte stimulaci k hnízdění, což v některém z ročních období může být nevhodné.
Ano přesně tak a řekl bych že nejde jen o délku voliéry. Je vhodnější přemýšlet i o šířce voliéry, protože ptáci mají meně šancí se setkat, když přeletují z jedné strany na druhé. Jako dobré východisko bych viděl voliéry třeba 2 x 2 metry, 2x 3 metry, 3 x 3 metry a podobně. Uvažuji, že někdy postavím velkou proletovací voliéru, kde budu umísťovat ptáky na vylétání. Takhle jsem viděl chovat i senegalce s žaky dohromady a opravdu jsem se divil, že si ptáci nic nepodělali.
No to je ještě hudba budoucnosti co si pořídím. Podle mě 5 tisíc SK není moc za pár. Je to docela slušná cena za tak pěkné ptáky. Známý tady kousek odemě chová barnardy límcové větší a barnardy límcové Jižní.
V posledních číslech časopisu Papoušci jsem četl dva pěkné články o společném chovu. Vše probíhá v pořádku, ale nikdo v článku nepotvrdil to, že se někdy může něco přihodit. Společný chov může být 3 roky v pohodě a pak rupne nějakému kusu v bedně a máte to spočítané. Takže i když se bude zdát být vše OK, tak se může přihodit i nečekané.
Je fajn že to tak dopadlo, ale prosím tě ještě zůstaň u prevence a dbej na to aby byla v kondici, protože i já když vyléčím nějakého papouška a je viditelně OK, tak se to po pár dnech může drsticky vymstít. Držím palce. Kolik tě stála? Uvažuji delší dobu o jejich chovu.