Díky. No, co jsem tak už získala za info, tak tam může být cokoliv i nějaká infekce před tím, než onemocněla tímto, a proto, že fena je celoročně jen na zahradě, tak si toho majitelé nemuseli všimnout. O tom, že nemá přístup do domu jsem se ale dozvěděla až teď. On si to člověk může hlídat a ověřovat, jak chce, když zájemci budou lhát, že jo. Ona prý je i fenka dle vyjádření toho veterináře až moc aktivní. No bodejť by nebyla, když hnije na zahradě a činnost veškerá žádná.
Nj,nenaděláš nic,člověk se může snažit,vybírat,radit, ale….
Btw veterinář je teda blb, “moc aktivní” u loveckýho psa? Co to jako má bejt?
Alčo,už jen z principu,pokud byla léčba atb,tak to přeci nemůže mít nic společnýho s genetikou. Na mě to spíš působí,že vet ví prd,tak to bude svádět na kde co. Jestli to nebude ten typ,co ještě stále doporučuje krýt jednou za život každou fenu,a každej vořech je podle něj nejzdravější😎 Jinak,pokud vím,ani u té polyneuropatie nikdo neví,proč to přijde. Ale s rehabilitací se dají psi zase “zázračně” do kupy
Odpověď na příspěvek uživatele Verun z 22.05.2024, 12:29:50
ale tak ze spaní je to zase něco úplně jiného. Tam často vidím u mlaskání a cvakání i “mléčný krok”🤣 Zas zadavatelka nepíše, zda jí to probudilo a fena u toho spala,nebo byla vzhůru. Taky nevím,co si představit pod tou křečí.
Jinak naše 13 letá taky občas cvaká, já to přičítám zubům. Nemá zuby zkažené, není to na vytržení, ale ohoblované, hlavně řezáky, a některé stoličky i trochu popraskané na sklovině,takže si myslím,že jí prostě trnou zuby, jsou citlivé.U ní to určitě není od bolesti,nepohodlí,slyší,vidí, a celkově je velmi veselá a živá.
Já si sama myslím, že toto je úplně nejlepší postup, jenže některým lidem to prostě nevysvětlím, no. Oni prostě chtějí oranžovou, béžovýho atp. a basta.
Já to každýmu říkám už při prvním kontaktu,že to tak u mě chodí. A diskuzi nepřipouštím. Řekla bych, že zatím to všichni spíš uvítali. Za rok by měla mít štěnda Cáca,mám sedm rezervací už teď, a taky to všichni ví. Pravda,až na jednu výjimku, to nejsou úplně cizí lidi, a věří mi.
Mám dotaz na zkušenější. Vždycky jsem měla podvraťáky z útulku. Ten poslední je ten nejlepší. Ale poohlížím se teď po psovi s PP. A mám dilema. Jsem co se týče zvířat trochu staromilec, a prostě bych ráda přišla k vrhu a vybrala si toho největšího sympaťáka, prostě jako to bylo dřív. Mám s tím dobré zkušenosti. Dělá to dnes ještě někdo? Mně přijde, že je vše zadané ještě než se to narodí nebo hned po porodu.
Já třeba štěňata přiděluju. Tak,aby se na člověka,který chce psa “na gauč” nedostal největší akčňák z vrhu,a opačně,aby člověk,co plánuje výcvik, nedostal moc velkého salámistu,pokud by tam byl. Většinou pak má zájemce na výběr třeba ze dvou,ze tří štěňat, a tam pak zohledňuju “pořadník”,jak rezervace šly za sebou. A já chovám málo, takže si z každého vrhu nechávám,takže samozřejmě první výběr mám já. V mém případě tedy závazně přiděleného akčňáka mají lidé až v těch šesti týdnech,kdy se čipuje,a už je jasné,které štěně kam půjde, a které zůstane doma
Ale tak pokud by měla RF významně zvýšený,pak bych se nedivila,že chcete řešit,ale pokud je zvýšený jen trochu a vše ostatní v pořádku,tak tam,podle mě, není důvod nějak zasahovat, zvlášť když psovi není ani nic subjektivně. Jiná situace by bylo,kdyby pes pajdal, nebo by byl ten RF hodně zvýšený a odpovídaly tomu i další výsledky. Btw RF je jen jeden z mnoha ukazatelů, alespoň u lidí řada revmatiků ho nemá vůbec zvýšený, přitom mají akutní problémy, a naopak řada revmatiků s pozitivním a výrazně zvýšeným RF je bez problémů. Být Vámi,tak třeba pro klid duše udělám za tři měsíce kontrolní náběry.
Jinak i RA má průběhy aktivní fáze a fáze klidu, tedy člověk/zvíře má akutní záněty, bolesti, a pak třeba fázi klidu,kdy není skoro nic znát. “Skoro” protože těmi záněty dochází samozřejmě ke změnám na kloubech. Já po své zkušenosti už těm kmenovým buńkám nevěřím, kromě feny to dávala kamarádka psovi,taky bez efektu. Čímž nechci říct,že to nikdy nefunguje,ale jsem hodně skeptická.
radši bude riskovat, že štěně chcípne na parvu,psinku,
Tyhle vakcinace nejsou na čipování závislé. Týká se to jen vztekliny.
To já samozřejmě vím. Taky se vzteklina očkuje až poslední v xx měsících. Ale pořád si neumím představit,že si vet zapíše k sobě psa, naočkuje mu dvakrát klasicku,odčerví, poradí s dalším, a pak pošle majitele se psem pryč ve čtyřech, pěti měsících, protože nemá čip. Rozumíme si? A znovu, očkování vztekliny není závislé na čipu, jen je oficiálně neplatné.
Hele,já si nějak neumím představit,že někdo přitáhne štěně “odnikud”, vet zjistí hned podle očkováku (lepší případ), že není čipovaný, což ho dle mne uvede hned v podezření ohledně puppy vakcíny, má očkovat druhou dávku, a řekne, že štěně neoočkuje,když nechtějí čip, a radši bude riskovat, že štěně chcípne na parvu,psinku, začervení atd. Páč ta vzteklina je až to poslední…
To mne zajímá…. Očkování proti vzteklině je povinné, čip je povinný, někde jsem četla, že veterinář nesmí naočkovat psa bez čipu proti vzteklině. Takže nečipovaný pes prostě očkovaný proti vzteklině nebude, když má majitele lobotoma?
Naočkovat může,ale oficiálně je považovaný za neočkovaného,právě proto,že nemá označení
Jedné feně se RA rozjela po artroskopii lokte po úraze. Absolvovaly jsme i transplantaci kmenových buněk,efekt nula. Bohužel čubině nepomohlo nic, před operací po velké námaze kulhala, po operaci už kulhat nepřestala,a bohužel nezababrala ani žádná analgetika. Pro mě velké poučení. Jinak moc neporadím. Já žiju s RA od dětství.
Taky mě napadl černej kong,ten nedávají ani bullové. Jinak vše z kořenového dřeva by mělo být trvanlivé a neštěpit se. Ad himalájská tyčinky - třeba moje nejmladší vůbec nepochopila,že je to na kousání. Labrador,prosím😂
to, ze pes “procucha” poslusnost neni znamka vyborneho nosu, ale - preskok.
Bingo👍 Šutřík souhlasím s PH. Chodím na ROB s jednou čubinou,co byla lovecky vedená,ale pak si udělala úraz a už nemůže, a byť venku chytne každou stopu a práce s nosem je její naprostá přirozenost, na parkuru jí žádný pach na zemi nezajímá. A začuchávají se psi různých plemen,kteří rozhodně nejsou “čichací”,ale je to projev nervozity,nesoustředěnosti ,únavy atd.
Ona čichařské kousky předvedla už dříve. Má čich neuvěřitelnej. To neměli ani jezevčíci rodičů. Tak teď přemýšlím, co a jak. Jen pro zpestření.
Nosework by šel, mohla bych trénovat sama, občas někomu zaplatit za radu, prakticky by nevadilo, že nemám řidičák. Ale občas schovávám pamlsky. Víceméně je to z hlediska psa skoro to samé, akorát nalezené pamlsky rovnou sežere, skořici nebo pomeranč by musela označit.
Moc mě láká ta stopa. Ale už bych byla závislá na druhých. S někým se domluvit (copak o to, předběžně už jsem o tom mluvila se známou ze cvičáku) na pomoci. Stopa od dalších “cizích” by prakticky nepřicházela v úvahu, to by pro mě nedělala ani kamarádka, sama má času málo. No a další věc je právě časová náročnost při výrobě stopy.
Pak ještě hledání předmětů a tak, ale to už nepřipadá v úvahu bez auta. Vím o jednom pánovi, tam bych musela pěšky na bus, pak busem a dáááleko zase pěšky. Což o to, od jara do podzimu by to šlo.
To jsou jen úvahy nahlas. Nebo Vás napadá ještě nějaká čichařská aktivita? Záchranařinu nee. Bonnie zrovna nemusí cizí lidi, pochybuju, že by našla motivaci je hledat. A lovecká stopa nejde, hrubosrstí pinčové (knírači) u nás můžou, hladkosrstí pinčové v některých zemích ano, u nás ne.
Knírači u nás určitě nemůžou dělat “loveckou stopu”. Ten nosework si myslím by byl pro vás ideál
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 15.05.2024, 13:00:20
Zrzavci,nevylučuje s nic, ale pokud si pořizuju psa vyloženě s tím,že chci běhat se psem,tak prostě existuje celá řada jiných vhodnějších plemen prostě