Jestli jste dokrmovala zebřičky tak klobouk dolů, k tomu jsem se neodhodlal.
Jestli jste dokrmovala agapornisy - a pochopil jsem to že úspěšně - tak váš dotaz zde byl ÚPLNĚ zbytečný a nepochopil jsem, co jste tedy chtěla poradit.
Jak je možné že nevíte ČÍM?
Dokrmování samo o sobě obnáší řadu omezení v životě v době dokrmování samotného. Takže by se mělo nějak cenově ohodnotit. U některých druhů, např. u pap. senegalského se cena odchovu pod rodiči od ceny ručně dokrmeného nějak podstatně neliší. Ale agapornis je úplně jiná cenová relace a tak dle mého názoru se cena dokrmeného / opravdu krotkého a dokrmeného / jedince lišit může až několikanásobně, může bez větších obtíží být někde na úrovni tisicikoruny. Jinak by ten, kdo dokrmuje ztratil motivaci toto martyrium vůbec podstupovat.
Protože se jedná a žaka, podstupujete při přenášení a pernamentním stěhování riziko případného stresu, který může končit také škubáním vlastního peří. Idealní je tedy od začátku umístit papouška na "nezávadné" místo, na které si zvykne a kde bude spokojený.
Senegaleci jsou poměrně nenároční a při dobrém krmení a přiměřeném prostoru,které nemusí být o mnoho náročnější než u korel by jejich chov neměl činit problém.Cena je kolem 5tis, samozřejmě se dají občas pořídit i pdstatně levněji nebo dráž.
Stalo se mi něco podobného a za tři měsíce se oškubala samice do následující podoby, včetně letek. Zkoušel jsem podávat přípravek na omezení škubání - bez nějakého výraznějšího efektu.
Vařené těstoviny mi některé páry papoušků berou, jiné o těstoviny zájem neprojeví. Mezi nejoblíbenější doplňky u mých papoušků patří jeřabiny / červené i černé / a hlavně plody všech druhů hlohu.
Květoši, mi to někdy úplně vzadu připadá jako obrys panelového sídliště.Je to určitě blbost, ale fakt mi to při dobrém osvětlení tak přijde.
Michale,někdy v noci bylo hnízdo opuštěné i 6 hodin. Máš pravdu, po snesení třetího vejce se trochu polepšili.
Pokud pořídíš opravdu ručně dokrmeného aru nobilis, tak se jistě dá zvládnout. Měl jsem ručně dokrmeného samce a samičku odchovanou pod rodiči, byli doma ve větší kleci a v poho. Cena je na inzerci od těch 7 tis. více.
Přikláněl bych se k ceně 5 až 5500kč za dokrmeného. Je jasné, že jsou lidé / záměrně nepoužijí slovo chovatelé /, kterří chtějí mnohem více. Sám je odchovávám od dvou párů.
Také u mně některé samice agapornisů sundávají mladým kroužky. Pořídil jsem tm. hnědé a situace se celá opakovala. Řeším to nákupem většího množství kroužků a kroužkuji u takových párů každý den / od toho 12. dne /, tak dlouho až kroužek vydrží. Pak jen po vylétnutí mladých vybírám kroužky ze staré podestýlky, dokonce jsem našel i jeden v krmítku.