možná mladého samce seženete za tuto cenu, cena samic je někde jinde
možná mladého samce seženete za tuto cenu, cena samic je někde jinde
aratingy zalté někteří chovatelé chovají ve skupinách, ale obecně se doporučuje kvůli roztýlení případné agrese dominatního jedince chovat min. tři páry pohromadě.
asi top v oblíbenosti mezi dřevina na bidla jsou starší větve černého bezu, pak bych viděl jako velmi oblíbené větve jehličnanů
V každé skupině více párů senegalců se vždy vyskytne nějaký pár více dominantní a terorizující ostatní. Také půtky mezi samicemi nemusí vždy skončit dobře.Z mého pohledu a mých zkušenosti se senegaly ......jednoznačně NE.
Jarka vencková:Dobrý den,máme elexe malého 6 týdnů doma třetí den a nějak se mu nechce do kaytee exakt,dodržuji podmínky..teplota, hustota,lehké vstřikování z leva a více méně nahoru aby mu stékala a polykal,ale bere to jako srandu,jsem opatrně důslednější,ale nic moc,10% své váhy nepozře...nechce se mu,proto krmím co 3 hod.a přes noc co by měl být vyhladovělý ráno tak taky nic moc.Jinak je hravý,zvědavý a čím dál víc získáváme důvěru.dělá mi to starosti,trošku hubne...mohl by někdo poradit,děkuji.Věncková
Napadá mě jen že už sám něco přizobává a tak tolik kaše nepozře( to poznáte podle barvy trusu), nebo ná dokrmovací kaše nevhodnou konzistenci nebo teplotu - chladnou kaši přijímají papoušci dost neradi, optimální teplota kašičky je někde mezi 38 a 40°C, konzistence v tomto věku papouška by měla být jako u dětské přesnídávky nebo u medu.
Kuba:Dobrý den, uvažuji o chovu malých druhů arů, mám voliéru dlouhou 3,5 metru a vysokou 1,7. Hodí se do takových rozměrů některý druh?
- ');" onmouseout="UnTip();" height="60">
A jak velký je zálet? Bude voliéra průletová nebo se budou arové na jaře a na podzim přenášet někam do tepla?
Jinak ty rozměry venkovního výletu by vyhovovaly pro všechny druhy menších arů, jen snad ta výška se mi zdá malá, ne že by nestačila, ale arové se cítí nejlíp alespoň ve výšce hlavy osoby, která na ně kouká, pohled shora nějak nemusí - to je na bidle asi těch 170 cm na zemí.
Není na tom nic neobvyklého, před hnízděním pap. senegalští tráví v boudě mnoho času, navíc některé páry už ve tří letech i hnízdí, jiným nástup do hnízdních aktivit trvá déle.
Anonymní:Odpověď na příspěvek uživatele Basagran z 28.02.2015, 12:41:09
Dřevěné voliéry vám senegalci jistě časem rozštípou a králičí pletivo? určitě nevydrží nějak moc dlouho, pokud nemáte možnost výroby kovové voliéry, alespoň vnitřní část dřevěných hranolků oplechujte, pletivo svařované nebo i pletené, sílu drátu bych doporučil 1,5mm, velikost ok max 25 x 25 mm.
K nám na pole před domem už druhým rokem přilétá takto zbarvený kavčí jedinec.Jěště předloni měl jen pár odlišných per.
Dobrý den, nobiliska už lítá(viz zpráva o víkendovém létání Zd. Ary Krňávka) . Já měl doma tři marakány a později pár nobilisek, nobilisky se mi zdály více klidnější a hlavně míň uřvané. Ještě vemte v potaz že marakány jsou o tochu dražší než nobilis. Mám za to, že ať se rozhodnete jakkoliv a pořídíte vhodného ručně dokrmeného jedince, budete spokojena.
Dobrý den, pokud tohoto kříženého amazoňana chcete opravdu jen jako PET mazlíčka, nevidím v tom žádný problém, určitě vám udělá tolik radosti jako "čistokrevný", žádná zdravotní či jiná rizika v kříženém amazoňanovi nejsou.
Kamarád měl před mnoha léty ručně dokrmeného křížence amazoňana modročelého s amaz. žlutohlavým velkým, byl jedním slovem úžasný.
Už delší dobu přemýšlím nad pořízením tohoto druhu australských papoušků. Jen jsem někdy z nabízených jedinců silně rozčarován, má představa je jako na následující fotografii jednoho holandského kolegy-chovatele. Máte je někdo podobně vybarvené? Pokud si myslíte že ano, doložte prosím své tvrzení fotečkou, děkuji.
Pěkná práce, co tam bude létat?
Paráda, nezbývá než pogratulovat ještě jednou !!
Sehnal jsem kubánce - chovného samce 06 - byl ještě s mladými , samice padla.
O aratingách bych ti napsal až v neděli odpoledne, abych to nezakřikl.
Ta ocasní pírka jsou odrbaná o pletivo nebo klec ve které přebývá. Takže jen mechanicky poškozená jeho pohybem.
R. Lowová ve své nejnovější publikaci "Výživa papoušků" (vyšla koncem loňského roku v nakladatelství DONA) uvádí česnek(spolu s cibulí, porem a pažitkou) jako nebezpečnou složku potravy papoušků, který může způsobovat anémii.
Česnek sice zabíjí parazity - ale dávka , která je k tomu potřebná by zabila i samotného papouška.
Matúši gratuluji, je vidět že to děláš správně, že tvé podmínky vyhovují tvým žakům.
K číslu kroužku se samozřejmě vztahuje DNA (nebo endoskopické vyšetření), a také všechna jiná zdravotní vyšetření .
zadejte si do googlu " kroužky šesták" nebo "kroužky straka"