Možná byste ho mohla naučit vstupovat na nějaký klacek a na měm ho následně vytahnout či strčit dovnitř.
Honění papouška / i krotkého / po pokoji a vytvořit mu stres by určitě ničemu neprospělo.
sal. - je tomožné, mi trhají a následně s nimi dostýlají budku agapornisové cany a taranty, hlavně samičky.
Mám také jeden pár pap. konžských, kde samec ještě není pohlavně dospělý a samice mu také obírá hlavičku, nějak drastické to není, ale mu se to soudím i líbí.
Každý jedinec je v něčem jiný, zkuste nařezat špalíky 5-8cm o prměrů nad 3 cm z čerstvě uříznuté větve,s kůrou, ja používám nejvíce černý bez a vrbu a zavěsit k bidlu. Určitě neodolá.
Jinak už byste měla plánovat a začít nějakou fintou s vytahováním z klece.
Pokud máte doma dostatečně teplo a samička rosení kladně přijímá, můžeš rosit teplou vodou každý den, donutí ji to zabývat se svým opeřením za jiné motivace, peří by se mělo rapidně zlepšit.
Písek nebo nějaký grit, případně obojí smíchané by mělo být k dispozici stále někde v kleci či voliéře.
Ten ocas bude pravděpodobně "ohoblovaný" a ulámaný o pletivo. Někteří papoušci se dokáži takto zdevastovat sami. Můj jeden krotký samec pap. konžského také rád lozí při krmení po čelním pletivu a ve srovnání s jinými to jeh ocasní zakončení není furt ono.
Honzo normálně by v té budce neleželi, to jen při stresíku z odkrytí boudy při focení se nalepili na zem. Ale je zajímavé, že konkrétně senegalcům vyhovují menší budky, kolikrát si říkám, že kdyby se vylíhli čtyři a byli do vylítnutí krmeni v boudě, asi by se tam nevešli,
Tebou zmiňovaná směs je nějakou korunu na 1kg dražší ne obyčejná směs pouze složená ze zrní. Několikrát jsem ji také pro své papoušky koupil a sušené ovoce i chilli papričky jen vyhazovali z krmítek. Pokud by ti tvoji papoušci vše nebo téměř vše z toho mixu přijímali tak by podávání mělo své opodstatnění.
Před hnízděním a v době snůšky posypávám klíčené nebo máčené zrní suchou či vlhkou průmyslovou vaječnou směsí , střídam nahodile značky i složení / s medem, s hmyzem...../ Cena takové vaj. míchanice začíná někde na 60kč za za malé balení - snad kg?/
Pořad jsem se zájmem sledoval, myslím že paní Jüttnerová vše dost srozumitelně vysvětlila, byly podány dostatečné informace i pro budoucí možné chovatele šelem. Jen bych vytkl pro pořad tohoto žánru celkem nevhodnou dobu vysílání, v jiném vysílacím čase by ho shlédlo jistě více diváků.
Dobrý den, předně se ale jedná o amazoňana oražovokřídlého / venezuelského /, amazona amazonica. Na plísňová onemocnění jsou nejvíce náchylní amazonci, ne amazoňané, jako prevence se samozřejmě dá doporučit úzkostlivá čistota / viz příspěvek p. Oriny /, dostatečná dotace vitamínu A v potravě, dobře větrané a udžované prostory s minimen dráždivých alergenů ve vzduchu a dostatečná vzdušná vlhkost. Asi bych na vašem místě pořídil nějakou čističku vzduchu a samozřejmě se vyvaroval možných výparů vznikajících při vaření na teflonovém nádobí.
Věřte že papouškovy zdravotní problémy mohla způsobit náhodilá kombinace některých vyjmenovaných faktorů a po vyléčení se nemusí tento zdravotní problém při dodržovámí vyjmenovaných zásad již opakovat. Držím palce.
Nejprve bych předeslal, že nejsem a asi ani nebudu majitelem ptačího PET mazlíčka. Na druhou stranu ale většinu svých odchovů ručně dokrmuji, většina je dále použita v chovu a někteří ručně odchovaní jedinci již s úspěchem několikrát zahnízdili a vyvedli mladé.
Jako mazlíčka bych ale doporučil spíše papouška ručně odchovaného / dokrmovaného /, jednak proběhne rychleji a bezproblémověji seznámení s novým prostředím, rychleji a bez vážnějších problémů by měl být navázán kontakt mezi novým majitelem a papouškem samým. Určitě bych ale upřednostnil papouška již dokrmeného, odstaveného a zcela samostatného co se potravy týče. V žádném případě bych nedoporučoval odebrat papouška před odstavem a EXPERIMENTOVAT s jeho dokrmováním a následným, ne vždy jednoduchým odstavováním a převodem na normální stravu. Není práce pro začátečníky a můžete udělat více chyb než úžitku. Možné problémy v dospívání a v toku však mohou nastat přesně podle Orinou popsaného schématu.
Osobně upřednostňuji dokrmené a dobře socializované papoušky i do dalšího chovu. Stejný názor zastávají i někteří přední chovatelé, velmi pěkně zpracované je pojednání - článek v čas. Papoušci 2/2011-Krotký nebo divoký pap. do chovu od V. Koška. Pro mne samotného se z chovu papoušků tak trochu vytrácí radost, když po mém příchodu do areálu někteří mizí z výletů do budek.
4Ruza-Ten kdo je v práci od rána do večera by měl mít doma kocoura, ne papoušky. Zcela chápu vaší výrobu hraček a posezů pro papoušky, jsou funkční, zajímavé a celkem se mi líbí. Na prodeji něčeho, do čeho výrobce vloží kousek svého umu a zručnosti nevidím nic špatného. Ale jít nalámat větve a prodávat - tak to u mně neobhájí nikdo. Zrovinka zde bych ať klasické či neklasické tržní h. nerozebíral, jistě to tady nepatří.
Pokud je opravdu chyba, že já nadsázku, legraci a ironii nepoužívám, rád se všem dotčeným omluvím.
Amazoňané obecně patří mezi hlučnější papoušky, i když se najdou výjimky oběma směry. Určitě v tom nic podstatného nehledejte. Amaz. venezuelský navíc může spadat k těm hlučnějším druhům amazoňanů.
S těmi vetvemi mi to připadá stejně hloupé jako lovit kupce-diletanty na žaka za 80tis, nějak se mi to nezdá normální, nějak jsem vás nepasoval na človíčka co bude škubat amatéry. Zas až tak moc mi lidé, kteří udělají pro peníze vše neimponují.
Sangrim brillant AV je na kondici a na posílení imunity, určitě neuškodí, ale nepomůže danému problému. Ostříhejte drápky, ale asi došlo k poranění nárazem do oblasti nožky a hrudníku.
Určitě by se dalo uchytit trhacími nýty s velkou hlavou - k dostání a burzách 80hal./kus nabo obyčejnými s podloužkou. Zaplétat svařované pletivo - no nevím. Na trubkovou konstrukci bych ale já použil klasické pletené na míru / třeba fa Horáková /,jednak se tam dají skrýt případné nepřesnosti konstrukce a je to taková klasika k těm trubkám.
V posledním čísle čas. Papoušci 2-2011 je zmínka o plánovaném spuštění nové holandské inz. stránky www.your-bird.com, které mají umožnit - bezpečně a důvěrně - nabízet či poptávat ptáky online. Již jsou v provozu a dle mého mínění jsou trochu míň přehledné / rozuměj pro mně/ než oblíbená holanská vogelarena. Lidičky pídící se po cenách nebo po něčem míň obvyklém by mohly zajímat.