Milá Ivo, jestli máte nějaké pochybnosti o mé inteligenci a mých mindrácích, tak prosím o kontakt na můj meil
bohex.farm@seznam.cz
jinak si prosím neotírejte o mou osobu svá ústa, milá neregistrovaná Ivo, nerozpoutavejte prosím opět diskuzi o ničem.Děkuji šiška ol.
4 Milan - při volání po registraci a profilu jsem vycházel např. z úrovně diskuzí na iF - moderované a nemoderované, rozdíl v tématech, kvalita odpovědí je na obou diskuzích odlišná a hlavně hony na "někoho" se pořádají výhradně na anonýmní verzi.
4 Jiří - máš pravdu v líčení povinné složky registrace, ale na druhé straně ani přílišná forma demokracie nefunguje zcela spolehlivě a je to spíš přelud.
Zcela je mi to ale v podstatě jedno, mi osobně nečiní problém se pod své texty podepsat a to, že mít i vyplněný profil je pro vás ostatní problém nechápu, mate co skrývat nebo se za něco stydíte?
Zajímal by mě váš názor na povinnou registraci a vyplněný profil jako podmíky pro přispívání do diskuzního fora. Prosím jen odpovědi k věci a pokud možno i nevulgární formou. děkuji
Těm testům se říká testy DNA, vycházejí kolem 350kč u jednoho testovaného jedince, dělá je více laboratoří jak u nás, tak na Slovensku.
Pohlaví můžeš nechat zjistit ještě invazívní metodou- endoskopií, kde se dá zjistit kromě pohlaví i v jakém stavu se preprodukční orgány nachazejí. Cena bude jen nepatrně nižší. U obou vyšetření bys měl vyžadovat certifikát o pohlaví daného označeného jedince / kroužkem nebo čipem/, jinak je výsledek pro nezúčastněného dosti sporný.
V jednom ze starších čísel časopisu Papoušci byl článek o ochočené ararauně, volně vypouštěné svým majitele a létající dosti vysoko, tuším že to bylo někde u Kladna.
Další dost známý chovatel měl krotkého kakadua žlutočečelatého, kterého také vypouštěl volně po okolí prolétnout, takže až takové sci-fi tento požadavek není, ale je nutné vzít v potaz všechna rizika vyjmenovaná Peťulou v předcházející odpovědi.
Dovolil bych si odbočit od sice zajímavé výměny názorů k dnešnímu konání přerovské burzy. Byli jste někdo, jak se vám líbila, co obzvlášťzaujalo?
Mě z malých papoušků kromě několika kusů pěkných andulek zaujali hlavně agapornisové etiopští - snad 15kusů, dostatek papoušíčků šedokřídlých a i dva páry papoušíčků modrohřbetých, celkem dost velký výběr byl i u lathamů.
Z těch větších bylo více kusů amazonků modrohlavých, bronzovokřídlých, pár tmavých /ty jsem neviděl/, černotemenní, bělobřiší a šupinkoví, z amazoňanů - kubánci, běločelí, surinamští, venezuelští, modročelí, žlutolící, vínorudí a zelenolící s fialovotemennými. Kakaduové bílý a několik šalamounských, samec karmínový, králováci, dost velký výběr odchovů žaků všech možných kvalit, pap. konžští fant. i gulielmi, několik majeráků, samice pap. hnědých / ruepelli/ a samozřejmě přehršel pap. senegálských, kde se objevily i dva zajímavě žlutostrakatí. Samozřejmě alex. velcí, malí, rudohlaví a vousatí.
Celkem velmi pěkná burza, dobré počasí, "něco" jsem doložil k utrženým financím za samici fantiensis a nakoupil zbytek pletiva, sponkovací kleště, nýtky, samozřejmě Humac natur exot - větší balení za jednotnou cenu 190kč /malé bylo za 90/ a dalších nespočet drobností. Pro mě příjemně strávené dopoledne.
Dobrý den, ty zdroje se poprvé objevily v knize o žakách od M.Bartla v seznamu toxických a nevhodných rostlin pro papoušky.Osobně větve všech ovocných stromů používám na bidla / příležitostně / a na okus - mnohem častěji- již několik let a žádnou újmu na zdraví papoušků jsem nezaznamenal. Jedná se v mém případě o agapornisy, pap. dlouhokřídlé, žaky a amazoňany.
Aleši velmi krátce řečeno - opravdu dospěl, vyhrhovaním potravy simuluje krmení partnerky a to tření o bidlo je opravdu nějaká forma náhražky za páření.
pokud mu nepořídíš protějšek, bude se toto chování opakovat vždy jak půjde do toku, cca jednou až dvakrát ročně.
Moje životní poslání je asi oponovat Orině. Pokud je opravdu a svědomitě dokrmen a připraven na roli mazlíčka, tak po několika minutách se jistě nechá posadit i na váš prst či ruku a nikdy vás při prvních kontaktech nesmí klovat. V opačném případě je jenon"nějak" ručně dokrmen. Manipulace chovatele s dokrmeným jedincem při předávání nesmí probíhat v rukavicích a daný jedinec musí mít k člověku co jej dokrmoval a odchoval bezmeznou důvěru.Tady hovořím ze svých osobních zkušeností, dokrmených jedinců různých druhů jsem měl jistě hodně přes padesát.Osobně se mi zdají měkčí v povaze samičky, ale jsou obvykle menší / ne vždy!/ a méně vybarvené - to hlavně v dospělosti.
PS - že neuletí a nebude klovat - to samozřejmě vychází z vašeho klidného chování při přebírání papouška. Obecně je trochu problém u dětí, u těch hyperaktívních i dost závažný, dokáží svým chováním papouška vyplašit.
Já měl možnost na podzim koupit za nízkou cenu amaz. kubánského ve stejném stavu a nakonec jsem se ke koupi neodhodlal. Vyfocený amazonek nemusí být nutně nemocný,jeho stav může být zapřiciněn jen součtem faktorů jako je nevhodné krmivo, hygienické podmínky, prostor a jistě nemalou roli bude hrát i suchý vzduch. Takže pokud jej můžete držet mimo ostatní své papoušky, chcete se mu intenzívně věnovat a pokud je i cena někde na polovic běžné ceny samečka / běžná cena nyní je cca 12tis.kč/ tak SNAD bych do toho osobně šel.
Pořízením vhodné samičky - krotké, určitě nic nepokazíte a váš zameček bude mít přirozenější život, život v páru. Nemusí ani mnoho ztratit v budoucnu ze své krotkosti.
Žlutolící - Forpus xanthops - jsou z dostupných druhů Forpusáků nejméně zastoupeni v našich chovech, ikdyž je řada chovatelů rozmnožuje a nabízí - tedy občas. Takže kromě trochy toho času na shánění žluolících musíte počítat ještě s trochu vyšší cenou, odhadoval bych cenu nyní nad 5,5tis.Kč za mladý pár, spíše však počítejte více. S jejich chovem osobní skušenosti nemám, pouze je jeden z mých přátel odchovává.
Ve starší edici knížek M. Vašíčka jsou u jednotlivých druhů papoušků u popisu i rozměry jednotlivých částí těla. U surinamce je uvedena průměrná délka křídla 213 mm, takže spočítat rozpětí nebude zas až takový problém.