Je smutné, že téměř vše co je přidáno do tohoto vlákna v letošním roce je spíše mimo téma, nepřínosné. Všechny nové další odpovědi mimo zadání již budu mazat.
Jirko cestování bych neviděl jako problém, ale ta kombinace druhů nemusí vyjít. Pokud budeš připraven ptáky případně od sebe rozdělit do dvou rozdílných boxů, nebo později jednoho prodat a dopárovat ke zbývajícímu protějšek- tak proč ne? Zkus to! Myslím, že zaručeně zda to vyjde či nikoliv ti asi nikdo neporadí.
Je to přesně tak, jak se píše v příspěvku nade mnou. Mám dva páry senegalců, jednonu vyndávám mláďata i dvakrát denně, druhý pár snad jednou za dva týdny- a to ještě s obavama.
Taktéž konžští papoušci - jden pár bez problémů snáší kontrolu i denně, druhý pár je při kontrole tak rozrušen, že mám strach, aby se rodiče nepotloukli. Je to tedy silně individuální!
Skalníků / Cotoneaster / je více druhů-celokrajný,plstnatý,vodorovný. U všech je uváděno, ře plody jsou jedlé. Osobně jej ale ke zkrmování nepoužívám - neroste nikde poblíž, takže osobní zkušenost se skrmováním plodů nemám. / mikula-vanke : Plody planých a parkových rostlin, SPN /
Dobré ráno,
dělat jednoznačné závěry o tučnosti různých druhů slunečnice jen podle zbarvení slupky je dost nepřesné, doporučuji přečíst článek , jehož autorem je Z. Pokorný, podklady ke zpracování tohoto článku se mi zdají více než jen seriozní.
http://papousci.chovzvirat.com/clanky/obsah-oleje-v-semenech-slunecnice-rocni.html
Dobrý večer, podávám občas khurmu kaki, papoušci ji přijímají. Kdouli a větve douglasky jsem osobně nepodával, ale v seznamu nevhodných či škodlivých druhů jsem je nenašel.
Marakány chovají a odchovávají mž. Škhákovi a p. Pečenka. Pečeňkovi dosahují odchovů i ar malých / severa/.Samozřejmě že úspěšných chovatelů těchto ar bude mnohem více.
Choval jsem severy, marakány a nobilisky a nezdály se mi potřebné podmínky a jejich nároky nějak zvlášť odlišné a specifické.
Tématikou mníšků šedých se dopodrobna zabývá vlákno MNÍŠEK ŠEDÝ -mazlíček. Jinak po zadání "mníšek šedý"do vyhledávače v levém sloupci nahoře vám vyjede ještě několik jiných vláken s danou tématikou.
Uznává se v současné době pouze žako velký - kongo / Psittacus erithacus erithacus / a žako liberijský - Psittacus e. timneh. Dříve uznávaný poddruh žaka velkého - žako ostrovní -Psittacus e. princeps se nyní neuznává. Ale v podstatě se nad celou taxonomií žaků ještě stálé bádá a je na celou věc několik zajímavých názorů.
- ilustrační foto žaků liberijských je staženo ze stránek vynikajícího holandského chovatele - slpecialisty na africké papoušky Petera de Jongha
Včera jsem obdržel první číslo tohoto časopisu na rok 2012 a kromě dobrého pocitu z tradičně vynikající grafické úpravy a rozumného výběru článků, tvořících obsah tohoto čísle jsem byl ale i nemile překvapen. Na konci časopisu je a v budoucnu bude dvoustrana nazvaná Dětský papouščí koutek, nějak na úrovni dětského časopisu Sluníčko. Nejsem proti malým dětem nějak zaujatý, ale dle mého mínění něco takového do časopisu zakládájícího si na své vysoké profesionální úrovni / a mimochodem ji opravdu má! / nepatří. Jaký je váš názor na toto tématické obohacení časopisu? Jsem jednoznačně PROTI. Efekt vidím pouze v tom, že nám to ubralo dvoustranu, na které jsme se mohli dozvědět něco více o svém koníčku, nemyslím, že tento časopis po přečtení poputuje do rukou předškoláků s barevnými fixkami v rukou. Určitě by si to nezasloužil!
Již jsem se někde zmiňoval, měl jsem pár téměř nelítajících pap. konžských ssp. gulielmi. Během mé měsíční nepřítomnosti se při krmení dvěma pro ně neznamými lidmi dokázali tak potlouct v kleci o délce 150 cm, že po nějaké době odešl samec a měsíc na to i samice, předtím byli cca rok v "pohodě", ale nelétali.
Průvodní znaky potlučení byly zvýšené zdržování se na zemi, lehce natočená hlavička, příjem potravy byl až do konce téměř normální.
Před takovými osmi léty byl na našem trhu nabízen přípravek NEO FOS, který dle návodu měl řešit potíže trávicí soustavy-plísně-záněty volete- žláznaté žaludky - vylučování nestrávených semen. Osobně jsem tento přípravek podával asi 4 leté samičce pap. majerového, která nestrávená semena vylučovala spolu s hrášově zbarveným trusem, po pár týdnech se trávení zcela upravilo a dva měsíce nato samička uhynula.
Zda se v mém případě jednalo o dilataci nedokážu posoudit, zrovinka tak ani vpřípadu Petry nepůjde asi stanovit dg. od klávesnice.
Při brouzdání po holanských stránkách jsem narazil na nabídku nového nástroje na dokrmování mláďat papoušků. Uvedená cena 27,50 eur. Jako inspirace dobré, co myslíte?
Fylipe jsou trochu větší - cca 3cm, zbarvení horního zobáku, a snad modřejší hlavou v dospělosti. Ještě je jeden poddruh - longipenis - ten je ještě větší než cum. a je zbarven údajně stejně.
Ještě bych přidal foto vzácnějšího poddruhu nobilis cumanensis, cena dosahuje asi čtyřnásobku průměrné ceny nobilis nobilis, tento poddruh je odchováván jak na Slovensku, tak i u nás, ale obecně je v celé Evropě vzácný.